Firma Profili


Hakkımızda

2012 yılında, Ege’nin güzelliklerini kalabalık şehirlerdeki misafirlerine her mevsim ulaşılabilir kılma hayalini gerçekleştirmek amacıyla başladı hikayemiz.
Doğanın güzelliklerine olan tutkumuzdan ilham alarak, tıpkı Ege’de olduğu gibi; keçi sütü, gerçek meyve, yerli salep ve çikolatadan üretilmiş dondurma ve sütlü tatlıların servis edildiği restoranlarımızda doğallığı temel değer olarak benimsedik.
Fesleğen kokan arnavut kaldırımlı dar sokakları, maviye boyanmış tahta masaları, taş duvarlardan sarkan sardunyaları ve hanımelleriyle Alaçatı mimarisini özenle koruduk. Ege’nin doğallığını ve lezzetlerini büyük şehirlere, insanların özlemlerini gidermek için taşıdık.
2012 yılında İzmit N-Ciyt AVM’de açılan ilk şubemiz, ilk açıldığı günkü kimliğini korumanın gururunu yaşarken; bu gün, Türkiye genelinde 48 şube 1500’den fazla güler yüzlü çalışanımızla hizmet veriyoruz. Proaktif hizmet anlayışı ile misafir ihtiyaç ve önerilerini koşulsuz çözüme kavuşturmak ve Ege’nin lezzetlerini tüm Türkiye ile buluşturmak, tatlınızı kaşıklarken kendinizi Alaçatı’da hayal etmeniz için ilk günkü samimiyet ve azmimizle çalışıyoruz.
Siz de günün farklı saatlerinde sizi ağırlayabilen Alaçatı Muhallebicisi’nde sabahın erken
saatinde el yapımı gözlemelerin eşlik ettiği enfes Ege kahvaltısıyla güne başlamanın zindeliğini yaşayabilirsiniz.
Ege’nin kendine özgü lezzetli ve sağlıklı yemekleriyle öğlen ve akşam yemek yiyebilir, keçi sütü ve gerçek meyve tanecikleri ile üretilen dondurmalarla damağınıza unutulmaz bir deneyim yaşatabilir ya da Alaçatı’nın eşsiz süt tatlılarıyla kendinizi şımartabilirsiniz.


Değerlerimiz

Konukseverlik
Güler yüzlü çalışanlarımız, proaktif hizmet anlayışımız ile misafir ihtiyaç ve önerilerini koşulsuz çözüme kavuşturmak için çalışırız.

Lezzet
Ege lezzetlerine odaklı ürünler hazırlarız ve Ege’nin kendine özgü tatlarını yaşatmak ve korumak için çaba gösteririz

Ferahlık
Alaçatı’nın ferahlığını ve doğallığını hissettirmek için mekanlar tasarlarız

Alt Değerlerimiz

Tazelik: Taze ürün sunumu yapmak için çalışırız

Doğallık: Gerçek tatlarla oluşturulan yiyecekler hazırlarız

Rahatlık: Özgün mimarimiz, huzur veren müziklerimiz, rahat oturma gruplarımız ile keyifli vakit geçirmenizi sağlarız

Hafiflik: Rahatsızlık vermeyecek, hafif, yiyecekler hazırlarız


MARKAMIZ
Alaçatı Muhallebicisi, Ege’nin Lezzet Rüzgarı
Alaçatı Muhallebicisi tam gün hizmet veren bir sosyalleşme ve zaman geçirme mekanıdır.
Öncelikli işimiz misafirlerimizin keyifli vakit geçirmeleri için, Ege’nin kendine özgü lezzetlerini sunmak, Alaçatı’nın kendine özgü mimarisinden esinlenilerek oluşturalan restoranlarında kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak ve konukseverliğimizle insanları ağırlamaktır.

Temel Farklılaşma Noktalarımız
1) Alaçatı’ya özgü, ferahlatan ve doğallık hissi uyandıran mimarimiz
2) Ege’ye özgü tatlarımız
3) Konukseverliğimiz

Misyon
Kalabalık şehirlerde insanların özlem duyduğu ferahlıktaki mekanlarda, Eğe’nin kendine özgü atmosferini yaşatmak ve lezzetlerini sunmak
Vizyon
Eğe lezzetlerini ve ferahlığını dünyanın en büyük 10 şehrine taşımak


ALAÇATI MUHALLEBİCİSİ’ne ait olan bu sitedeki içerik ve fotoğraflar uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır.

İçerik, basılı veya elektronik bir ortamda yazılı izni olmaksızın kısmen yada tamamen kopyalanamaz, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, alt lisansla kullandırılamaz

değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz, ticari bir amaçla kullanılamaz.